CICARE 8
İki Kişilik Hafif Helikopter

Dünyanın en önemli sportif helikopter firmalarından Cicare ile stratejik iş birliği anlaşmamız ile hem sivil havacılık hem de IHA alanındaki varlığımızı güçlendirerek, insanlı helikopterleri insansıza dönüştürme sürecimizi ileri bir boyuta taşımış olduk.

Cicare helikopterleri’nin Türkiye ve bölge ülkelere satışı, yetkili servis desteği, ortak üretim, her iki şirket için de ortak bir yolun başlangıcı olmuştur.

Deneyimleyin, Tasarlayın

Şirketin amacı, düşük işletim maliyeti olan ve düşük yakıt tüketimi olan bir helikopter üretmekti. İleri düzey mühendislik ve tasarım ekibi, karbon fiber ve titanyum gibi malzemelerde en son teknolojiyi kullanarak, sadece bu amaca ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda daha düşük boş ağırlık ve artan taşıma yükü ile bu tür uçaklar için emsali olmayan çarpıcı bir görünüme sahip bu helikopteri ürettiler.

Titra Teknoloji Cicare Helikopter

Yapı

Kabin
Tamamen karbon fiberden üretilen kokpit, mürettebatının korunması için deformasyonla enerjiyi emebilen havacılık kalitesinde Krom Molibden Çelik SAE 4130 gövdesi ile tamamlanan, retiküle edilmiş bir şekilde kaynaklanmış hafif kafes şeklindeki yarı monokokdur.

Teknik Özellikler

Koltuk Sayısı  
MOTOR  
Üretici/model EPA Power 917i
Tür 4 Silindirli boxer
Azami Kalkış Ağırlığı 130 HP
AĞIRLIK  
Boş Ağırlık 280 kg - 617 Ibs 
Dolu Ağırlık 450 kg - 992 Ibs
PERFORMANS  
Maksimum Hız VNE 194 km/h - 100 kt
Düz Uçuş Hızı 160 km/h - 80 kt
Dikey Hız 7 m/s - 1400 ft/min
Servis Tavanı 4500 m - 14500 ft
Yakıt Tipi Mogas (kurşunsuz)
Seyir Süresi 2,5 saat

Titra Teknoloji Cicare Helikopter Tech

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.