PARS
Gözcü İHA

YENİ NESİL GÖZCÜ KUVVETİ

 

PARS, hem askeri hem de ticari uygulamalar için tasarlanmış, minimum radar görünürlüğü ile hassas istihbarat, gözetleme ve keşif (ISR) sağlayacak yüksek kabiliyetli bir İnsansız Uçak Sistemidir (UAS). PARS çok sessiz bir operasyonel deneyim sağlar. Optimize edilmiş uçuş modu ile PARS 4 saate kadar uçabilir. Kullanıcı dostu GCS ve otonom uçuş ve iniş modu sayesinde PARS'ın kullanımı çok kolaydır.

PARS Gözcü İHA, keşif, gözetleme ve hedef tespit operasyonlarına yönelik zorlu hizmet gereksinimlerini karşılamak için mükemmel bir seçenek sunuyor.

Pars Iha3

Güvenilir ve etkili

PARS Gözcü İHA, güvenilir ve etkili bir insansız hava aracı olarak öne çıkıyor. Keşif, gözetleme ve hedef tespit operasyonları için ideal bir çözüm sunarken, operasyonel verimlilik sağlıyor.

 

Güvenlik ve savunma alanında, PARS Gözcü İHA önemli bir rol oynuyor. Sınır güvenliği, terörle mücadele, suç önleme ve tespit gibi görevlerde kullanılabiliyor. Yüksek çözünürlüklü kameraları ve termal görüntüleme sistemleri sayesinde hassas bölgeleri izleyebilir, tehlikeli bölgeleri tarayabilir ve gerçek zamanlı bilgiler sağlayarak hızlı tepki verilmesine yardımcı olabilir. Orman yangınları, doğal afetler, çevre izleme, tarım arazilerinin izlenmesi gibi görevlerde etkin bir şekilde kullanılabilir. Geniş bir alanı hızlı bir şekilde tarayabilir, veri toplayabilir ve analiz edebilir.

Titra Technology Alpin Faydali Yuk Kapasitesi Icon

Max Kalkış Ağırlığı2 kg

Titra Technology Alpin Ucus Irtifasi Icon

Seyir Hızı50 km/sa

Titra Technology Alpin Kalkis Suresi Icon

Havada Kalış Süresi4 Saat

Titra Technology Alpin Kontrol Yaricapi Icon

İletişim Menzili 60km

PARS Gözcü İHA kara veya denizden erişimi zor olan bölgelere hızlı ve kolay bir şekilde erişim kolaylığı sağlarken, gerçek zamanlı bilgi toplayarak operasyonel kararların hızlı ve doğru bir şekilde alınmasını sağlar. Aynı zamanda, ekonomik uçuş modu ile maksimum uçuş süresi, sessiz uçuş kabiliyeti, hassas navigasyon sistemi, kullanıcı dostu yer kontrol sistemi, güçlendirilmiş gövde ve güvenli iniş, otonom navigasyon ve iniş, hem elle hem de katapultla fırlatma kabiliyeti bulunmaktadır. Bu özellikler, PARS Gözcü İHA'yı güvenilir, esnek ve etkili bir keşif, gözetleme ve hedef tespit platformu haline getirir.

PARS Gözcü İHA'nın otomatik kalkış ve iniş sistemine sahip olması kullanım kolaylığı ve operasyonel verimlilik sağlarken, basit dokunuşlarla görev planlaması yapılabilmektedir.

GENEL ÖZELLİKLER

 • 4 saat havada kalış süresi
 • Yüksek kapasiteli termal ve gece görüş kameraları (EO/IR) ile entegre sistem
 • Ekonomik uçuş modu sayesinde minimum güç tüketimi ile maksimum uçuş süresi
 • Sessiz uçuş
 • GPS beraberinde VNS ve INS ile hassas navigasyon
 • Kullanıcı dostu yer kontrol sistemi ile operasyonel kolaylık
 • Güçlendirilmiş gövde ile güvenli iniş
 • Otonom iniş
 • Elden ve katapulttan fırlatma kabiliyeti
 • 60 km'ye kadar yüksek çözünürlüklü video aktarma
 • Hedef takibi, mesefa ölçme ve lazer işaretleme

 

Pars Iha2

PARS Gözcü İHA 1.5 kg ağırlığında, kendi sınıfında en iyilerden olan gimbal sisteminin elektro-optik (EO) kamerası, 30X yakınlaştırma özelliğine sahiptir. Sistemdeki kızıl ötesi (LWIR) sensor, 5X yakınlaştırma özellikte gece görüş kabiliyeti sağlamaktadır.  Yatay yönde 360 derece dönebilen bu gimbal sistemde nesne takibi, laser işaretleyici, mesafe ölçme gibi son derece etkili özellikler bulunmaktadır.

Optimize edilmiş uçuş modu sayesinde 4 saat havada kalış süresi olan PARS, uzun süreli keşif ve gözetleme operasyonlarında büyük avantaj sağlamaktadır. 1600+ ft irtifada görev yapabilen PARS'ın seyir hızı 50km/s olup, maximum kalkış ağırlığı 11.5 kg ve kanat açıklığı 3.5 m’dir.

Platform Özellikleri

İletişim menzili 60 km
Havada kalış süresi 4 saat
Operasyonel irtifa 400-500 m
Kanat açıklığı 3.45 m
Max. kalkış ağırlığı 11.4 kg
Faydalı yük kapasitesi 2 kg
Seyir hızı 50 km/sa
İniş Otonom veya manuel

Kamera Özellikleri

Visible Global Shutter 30X Zoom
Termal kamera 5X sürekli zoom
Visible FOV 47.7°-1.8°
LWIR FOV 2.9°-5.9°
Pan 360° Sürekli
Tilt -80°-65°
Hedef Takip Evet
Lazer İşaretleme Evet (opsiyonel)
Ağırlık 1.56 kg

Pars Iha4

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.