Skip to content

Trendler​

İnsansız Sistemler​

Son 20 senede yükselen bir ivmeyle hayatın her alanında ve özellikle havacılık sektöründe adını duyurmaya başlayan bir metafor olarak “insansız” kavramı giderek yerini sağlamlaştırmaktadır.

Yapay Zekâ​

Yapay Zeka, makinelerin deneyimlerden öğrendiklerini, yeni girdilere uyum sağlayıp, insana özgü görevleri yerine getirebilen teknolojilerdir. 

Akıllı Sağlık​

Bilgi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte akıllı sağlık kavramı giderek ön plana çıkmıştır. Akıllı sağlık hizmetleri, geleneksel tıp sistemini çok yönlü bir şekilde dönüştürmek için nesnelerin interneti …

Akıllı Şehirler​

Akıllı Şehir Uygulamaları şehirleşmenin ve şehirlerdeki nüfus yoğunluğunun artmasıyla çevresel kirlilik, trafik yoğunluğu, yetersiz altyapı, plansız yerleşme, enerji kaynaklarının azalması, sağlık hizmetlerinde yetersizlikler …

IoT​

IoT sistemleri (Nesnelerin İnterneti) sistem özellikleri ve fonksiyonları tanımlanmış makina ve cihazların birbirleri arasında ve merkezi bir kontrol ortamı ile gerçek zamanlı veri transferi gerçekleştiren, verileri analiz eden, verilerin analizi sonucunda kurumlar …

DevOps

DevOps, yazılım geliştirme ve BT ekipleri arasındaki süreçleri otomatikleştirmek ve entegre etmek için çalışan bir dizi uygulamadır, böylece yazılımı daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde oluşturabilir, test edebilir ve yayınlayabilir. 

Blockchain

Blockchain, belirli ilkeleri izleyen verileri kaydetmenin bir yoludur. İşte blockchain teknolojisinin 5 temel ilkesi: Dağıtılmış veritabanı: Bir blok zincirindeki her bir tarafın tüm veritabanına ve tüm geçmişine erişimi vardır. Verileri veya bilgileri tek bir taraf düzenlemez.

AGILE

Çevik, ekiplerin müşterilerine daha hızlı ve sorunsuz değer sağlamasına yardımcı olan proje yönetimi ve yazılım geliştirmeye yönelik yinelemeli bir yaklaşımdır.