Skip to content

Kurumsal

Kariyer

Takımda SEN eksiksin!

trendler-agile-2

Sıkça Sorulan Sorular

TİTRA’da Aday Mühendislik programları var mı?

Geleceğin mühendislerini yetiştirme felsefemiz ile Aday Mühendislik programları yürütüyoruz. Genç aday mühendislerimize hem gerçek bir iş yeri deneyimi yaşatıyor hem de teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmelerine destek oluyoruz. Alanında uzman mühendis kadromuz ile Mentor-Menti konseptinde genç yeteneklerimizi buluşturduğumuz bu program sayesinde Aday Mühendislikten Tam Zamanlı Mühendisliğe geçiş imkanı sağladığımız bir çok takım arkadaşımız ile birlikte sizleri de TİTRA ailesine bekliyoruz.

Aday Mühendislik başvuru dönemleriniz ne zaman?

Yetenekli ve potansiyelli gençlere kapımız her zaman açık. Bu sebeple başvuru dönem sınırlamamız bulunmuyor. Her dönem Linkedin, Kariyer.net ve Vizyoner Genç platformları üzerinden yayınladığımız ilanları takip edebilir ve başvurularda bulunabilirsiniz.

Olası boş pozisyonlarımızda değerlendirilmek istiyorsanız, [email protected] adresi üzerinden ya da QR Kod üzerindeki adresten erişim sağlayarak başvurunuzu bize iletebilirsiniz.
Sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Hangi bölülerden Aday Mühendis kabul ediyorsunuz?

Üniversitelerin,

  • Havacılık ve Uzay Mühendisliği,
  • Uçak Mühendisliği,
  • Bilgisayar Mühendisliği,
  • Yazılım Mühendisliği,
  • Elektrik ve Elektronik,
  • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği,
  • Mekatronik Mühendisliği,
  • Makine Mühendisliği gibi bölümlerinden 3. veya 4. sınıf öğrencilerini aday mühendis olarak kabul ediyoruz.

Aday Mühendislik sürecinde haftada kaç gün çalışıyor?

Haftanın en az 2 günü yüz yüze katılım sağlamanızı bekliyoruz. Boş zamanlarınızda da şirkette vakit geçirerek kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz.

Yeni mezun işe alımlarında neye dikkat ediyorsunuz? 

Yeni mezunun, üniversite yıllarını hem sosyal hem de teknik anlamda verimli geçirmiş olmasını bekliyoruz. Özellikle yeni mezun adayın, mühendislik alanında katılmış olduğu yarışmalar ve yapmış olduğu projeler bizim için oldukça değerlidir. Bunun yanında etik değerlere bağlı, yüksek potansiyelli, teknolojiye meraklı, sürekli gelişim amacı içerisinde olan adaylar ile birlikte çalışmak istiyoruz. Yeni mezun ve Aday Mühendislik görüşmelerinde adayın özellikle hangi alanlarda çalıştığı ve bu alanların bizim uğraş alanlarımızla hangi oranda örtüştüğü önem arz etmektedir. O yüzden TİTRA’nın faaliyet alanlarını, ürünlerini, kullandığı teknolojileri vs. takip etmeniz büyük fayda sağlayacaktır.

Mühendislik Fakültesi mezunu olmayan adaylar işe girebilir mi?

Evet. İdari birimlerimizde İnsan Kaynakları, Muhasebe ve Finans, İdari İşler, İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim departmanlarımızda işe girebilirler. Ayrıca mühendislik mezunu olmayan fakat Savunma, Havacılık ve Yazılım üzerine bilgi birikimine sahip, teknik kabiliyetlerini geliştirmiş adaylarımız da şirketimizde görev alabilirler.

Stajyer öğrenci kabul ediyor musunuz?

İş yeri eğitimi, gönüllü ve zorunlu staj yapmak isteyen 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize şirketimizde staj yapma imkanı tanıyoruz. Başvurularınızı, [email protected] adresi üzerinden yapabilirsiniz.